Skvělé důvody, proč mít ve WordPressu víc než jeden sidebar

Sidebar ve WordPressu představuje část stránky, do které můžete umístit widgety a informace mimo hlavní obsah webu. Nemusí se nutně jednat o sloupec umístěný vpravo. Může se nacházet v hlavičce i patičce stránky, případně na jiném místě. U propracovanějších WordPress šablon není výjimkou ani větší počet sidebarů.

Obsah v sidebarech hraje klíčovou roli ve struktuře celé stránky a navigaci pro uživatele. Stejně tak je vhodným místem pro umístění reklamy a tím pádem monetizaci vašeho projektu. Sidebary spravujete z menu, konkrétně z položky Vzhled > Widgety. Widgety do sidebaru umístíte tažením a puštěním (klasický drag and drop). Naučte se využít potenciál sidebaru na maximum díky následujícím tipům.

Sidebary pro jednotlivé WordPress stránky

Na každém webu se nachází několik klíčových stránek, které by měly návštěvníka přimět k akci. Může se jednat o přihlášení k newsletteru, rozkliknutí kontaktního formuláře apod. Tím, že pro celý web nevyužijete pouze jeden sidebar, si otevřete dveře k možnostem přizpůsobení těchto stránek stanoveným cílům.

V rámci kontaktní stránky můžete v sidebaru například zobrazit ikony na sociální sítě, další telefonické kontakty či seznam spolupracovníků. Na stránku s nabídkou služeb je ideální umístit do sidebaru odkaz na ceník či reference uživatelů. Naučte se nad sidebarem přemýšlit jako nad rozšiřujícím prostorem, který může reálně zvyšovat konverzní poměr vašeho webu.

Sidebary pro jednotlivé WordPress rubriky

Majitelé magazínů, které mají více rubrik, určitě nechtějí zobrazovat v každé kategorii stejný obsah. Samozřejmě, některé části sidebaru mohou zůstat stejné. Zpravidla se jedná o výpis naposledy publikovaných článků, aktuálně nejoblíbenější příspěvky a seznam posledních komentářů. Vše ostatní však vhodné přizpůsobit již konkrétní rubrice. Používat pro magazín šablonu, která vám nabízí pouze jeden sidebar, je velice nepraktické.

Samostatné sidebary jsou perfektní pro vypisování relevantního obsahu, propagaci tématických speciálů a celkově lepší distribuci obsahu. Stejně tak máte díky rozlišení na úrovni rubriky možnost cíleně prodávat reklamní prostor a tím zlepšovat výsledky propagačních kampaní.

Je doopravdy velmi těžké představit si použitelný a moderní webovou prezentaci bez možnosti upravovat si obsah sidebarů. Řešením a cestou k vysoké míře individualizace je WordPress šablona, která vám nabídne neomezené množství sidebarů. Považujte tuto funkci za jednu z velmi důležitých věcí při rozhodování, jakou šablonu pro váš projekt vyberete.

WordPress šablona s neomezeným počtem sidebarů

S cílem nabídnout tvůrcům a provozovatelům webů, které pohání WordPress, neomezený počet sidebarů, jsme tvořili také oceňovanou šablonu Ark. Jejich správa je nekonečně jednoduchá.

Sidebar Manager

Sidebar Manager

Přímo v rámci administračního panelu šablony Ark najdete položku Sidebars. Po rozkliknutí máte možnost pouhým kliknutím na ikonu plusu přidat zcela nový sidebar. To vše bez složitého vyplňování a zdlouhavého načítání. Pod ikonou šipky máte následně možnost editovat ID sidebaru, jeho název a popis pro lepší orientaci. Počet sidebarů skutečně není omezen a vy tak máte s WordPress šablonou Ark dokonale pod kontrolou, co a kde chcete zobrazit. Pod ikonou ozubeného kola zase sidebar rychle smažete.

Obsah sidebarů optimalizujte

Obsah sidebaru si vždy upravte a nenechávejte v něm widgety, které jsou v něm v čisté instalaci WordPressu. Stejně se doopravdy zamyslete nad tím, kolik widgetů využijete. Velký počet widgetů a jejich nelogické uspořádání návštěvníky ruší a snižuje přehlednost webu.

Sidebar mnoho tvůrců a správců webu na WordPressu přehlíží. Vy mu věnujte pozornost a udělejte z něj prostředek ke zvýšení počtu zobrazených stránek, propagaci e-mailového newsletteru a další cíle, které si nastavíte. Optimalizace sidebaru má reálný dopad na výkonnost webové prezentace.

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.