Jak vytvořit WordPress web pro restauraci?

Stačí se podívat na Instagram a je to jasné. Jídlo je pro mnoho lidí vášeň. Pravidelně se inspirují, čtou si recenze, sledují food blogy a hledají nové podniky. Když narazí na ten váš, musíte si být jisti, že je dokážete zaujmout. Jedině tak zavítají ochutnat vaši kuchyni. Pokud vás čeká tvorba nového webu pro restauraci na redakčním systému WordPress, není nic jednoduššího, než postupovat dle našeho návodu. Výsledkem bude dokonale funkční a moderní web restaurace se vším, co od něj potenciální zákazníci očekávají.

Proč restaurace potřebuje web?

Propagace restaurace by neměla být založena pouze na word-of-mouth marketingu a lokální reklamě. Web hraje důležitou roli v komunikaci a kontaktu se zákazníky. Zároveň na něj můžete odkazovat ze sociálních sítí a různých recenzních webů typu TripAdvisor či Zomato. Umožníte tak lidem udělat snadno rezervaci a prohlédnout si vždy aktuální informace.

Restaurant Ark - Homepage

Restaurant Ark – Homepage

Díky WordPressu a kvalitní šabloně budete mít jistotu, že web bude vypadat a fungovat na všech zařízeních přesně tak, jak potřebujete. To vše bez velké investice a technických znalostí.

Restaurant Ark - Mobile homepage

Restaurant Ark – Mobile homepage

7 prvků, které nesmí na webu restaurace chybět

Víte, co budou lidé hledat na webu restaurace? Než začnete web vytvářet, podívejte se na seznam prvků, které by na něm neměly chybět. Jak dokazuje předvytvořená restaurační stránka šablony Ark, na to nejdůležitější stačí klidně jednostránková prezentace.

1. Rezervace

Není nic horšího, než dorazit s prázdným břichem do restaurace a zjistit, že je plno. Na webu tak v první řadě nesmí chybět možnost rezervace. Přehledný formulář pro rezervaci stolu doplněný o telefonní číslo je skvělým řešením. Pokud pro rezervaci ve vašem podniku platí nějaká pravidla, nezapomeňte je k formuláři připsat. O schválení rezervace hosta informujte e-mailem. Možnost rezervace přes web šetří čas hostům i vám.

Restaurant Ark - Reservation

Restaurant Ark – Reservation

2. Reference

Pochlubte se tím, že návštěvníkům u vás chutná. Reálná hodnocení od běžných lidí, food blogerů, odborníků či médií by na webu restaurace neměla chybět. Při výběru WordPress šablony se zaměřte na to, zda-li nabízí atraktivní způsob, jak reference prezentovat na jednom místě. Šablona Ark v tomto ohledu rozhodně nezklame.

Restaurant Ark - Testimonials

Restaurant Ark – Testimonials

3. Akce

Jídlo je společenská událost a pořádání akcí či účast na různých food festivalech by měla být pro restauraci samozřejmostí. Jak hosty o blížící se akci na webu informovat? Vložte na web vizuálně atraktivní upoutávku s nepřehlédnutelným termínem a možností dozvědět se bližší informace.

Restaurant Ark - Events

Restaurant Ark – Events

4. Blog

V restauraci to musí žít. Informujte o plánovaných novinkách. Aktivní správa blogu je součástí obsahového marketingu a zároveň skvělou motivací k tomu, aby se k vám návštěvníci vraceli, případně vás objevovali přes vyhledávač. Klíčová je kompatibilita šablony s vhodným SEO pluginem. Příspěvky musíte optimalizovat. Šablona Ark si dokonale rozumí s nejoblíbenějším pluginem Yoast SEO.

Restaurant Ark - Blog

Restaurant Ark – Blog

5. Menu

Nalákejte na denní menu či dobroty a speciality z kuchyně. Nabídka jídel nesmí chybět na webu žádné restaurace. Díky WordPressu ji můžete snadno a rychle aktualizovat. Zobrazte libovolný počet položek včetně cen.

Restaurant Ark - Menu

Restaurant Ark – Menu

6. Váš tým

Šikovný tým kuchařů si zaslouží na webu restaurace místo. Představte lidem vašeho šéfkuchaře a další členy kuchyně. Vždyť jsou to právě oni, kdo dělají jméno vašemu podniku. V šabloně Ark můžete u jednotlivých kuchařů dokonce zobrazit odkazy na jejich sociální sítě. Lidé tak mají možnost sledovat je a stát se jejich fanoušky.

Restaurant Ark - Team

Restaurant Ark – Team

7. Kontakt

Pár slov o vás, jednoduchý kontaktní formulář a hlavně přesná adresa společně s dalšími kontakty. Vždyť jde hlavně o to, aby vás milovníci dobrého jídla našli. Nezapomeňte k textu připsat také otevírací dobu.

Restaurant Ark - Contact

Restaurant Ark – Contact

Vyberte si profesionální WordPress šablonu

Nyní již víte, co by na webu nemělo chybět. Několikrát jsme zmínili důležitost výběru vhodné šablony. Právě ta vám tvorbu restauračního webu na WordPressu výrazně usnadní. Dokonce může udělat drtivou většinu práce za vás. Základním předpokladem je, aby měla odpovídající funkce a adekvátní design. Přesně jako šablona Ark. Ta nabízí předvytvořený vzhled přímo pro restauraci. Po zakoupení a instalaci šablony Ark v nastavení pod položkou Demo Install vyberete Demo s názvem Restaurant a kliknete na tlačítko Install Now.

Ark - Demos

Ark – Demos

Za minutu máte k dispozici moderní a plně responzivní web, ve kterém pouze vyměníte obsah. Stejně hravě změníte logo a barvy tak, aby odpovídali stylu vaší restaurace. Jednoduchost a rychlost, se kterou dokážete šablonu používat, je jedním slovem dechberoucí. Patří k nejlépe hodnoceným WordPress šablonám na trhu.

Ark - Fresh Builder

Ark – Fresh Builder

Editace je otázkou chvilky. Je úplně jedno, zda-li jste zkušený freelancer vyrábějící web pro klienta, nebo manažer restaurace, který se s WordPressem teprve seznamuje. V obou případech je pro vás šablona Ark efektivní a rychlou cestou k hotovému webu. Pro úpravu stránek využíváte Fresh Builder. Intuitivní a nekonečně šikovný nástroj, se kterým máte pod palcem úplně vše na stránce.

Víte, že budete potřebovat individuální úpravy, zcela jiný vzhled a další funkce? Jsme tu pro vás! Vytvořili jsme šablonu Ark a vytvoříme i váš web. Jsme profesionální, motivovaný a dokonale sehraný tým k vašim službám. Pracujeme rychle. Pomůžeme vám s kompletní tvorbou webu od A do Z.

Dobrou chuť

Po seznámení s oceňovanou šablonou Ark rychle pochopíte, že vytvořit WordPress web restaurace je s předvytvořenými stránkami extrémně jednoduché. Do posledního detailu promyšlená šablona vám ušetří čas i peníze. A když si nebudete vědět rady, obraťte se na nás. Výsledná prezentace bude bez diskuze „chutnat“ každému, kdo ji navštíví.

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.