Jak vytvořit WordPress web pro kavárnu?

Stojíte-li aktuálně před úkolem vytvořit web pro kavárnu a rozhodli jste se pro redakční systém WordPress, je zde pro vás praktický návod. Krok za krokem vás provede tvorbou od plánování až po spuštění. V článku se seznámíte s nejdůležitějšími body a zjistíte, že cesta k moderní a po všech stránkách funkční prezentaci kavárny vůbec nemusí být zdlouhavá a cenově náročná.

Proč kavárna potřebuje web?

Hlavním úkolem webu je hostům a potenciálním hostům poskytnout důvod, proč by měli kavárnu navštívit. Má smysl vytvářet web, když si můžete založit stránku na Facebooku nebo Instagramu? Samozřejmě, že ano! Potřebujete místo, kde se hraje podle vašich pravidel. Díky WordPressu bude web vypadat a fungovat přesně tak, jak potřebujete. Vytvořit web tak dává v dlouhodobém horizontu jednoznačně smysl. A ve výsledku ho dokážete s profily na sociálních sítích provázat.

Café Ark - Homepage

Café Ark – Homepage

Hosté mohou navštívit web s předstihem při hledání zajímavých míst ve městě, další si vás najdou přes mobil a za pět minut si v kavárně vychutnávají espresso. V obou případech však platí, že web musí být přehledný, dohledatelný a použitelný na všech možných typech zařízení. A právě o to se postará WordPress společně s kvalitní šablonou.

7 prvků, které nesmí na webu chybět

Před samotnou tvorbou byste si měli definovat několik klíčových prvků, které by na webu kavárny neměly chybět. Vycházejte z toho, co hosty zajímá a co jim chcete sdělit. Vytvořte pro ně vhodný obsah a nabídněte jim funkce, které využijí. Konkrétní seznam prvků se bude lišit případ od případu, nicméně za určitý základ lze považovat:

1. Menu s pokrmy a nápoji

Ano, to skutečně nejdůležitější na webu kavárny je menu. Přehledně zobrazená nabídka pomáhá lidem v rozhodování, zda-li k vám zavítat. Udržujte všechny položky aktuální, a to včetně cen. Nenuťte zákazníka stahovat si menu v PDF. Vždy je lepší vypsat všechny položky přímo na web a stažení PDF poskytnout jako možnost navíc. Pokud nabízíte denní menu a časově omezené speciality, oceníte snadnou správu obsahu. Administrace přes WordPress je velmi intuitivní. Aktualizovat menu tak dokáže i zodpovědný zaměstnanec kavárny.

Café Ark - Our Menu

Café Ark – Our Menu

2. O nás

Nebojte se představit. Klíčové informace sdělte přímo na hlavní straně. Zbytek příběhu si zaslouží samostatnou textovou stránku. Zákazníci potřebují znát vaše hodnoty, cíle a názory. Doplňte vyprávění o fotografie a citace lidí, kteří kavárnu pro zákazníky budují.

Café Ark - About us

Café Ark – About us

3. Rezervační formulář

Kromě rezervace přes telefon je praktické nabídnout zákazníkům možnost rezervace přes web. Menší podniky si v drtivé většině případů vystačí s řešením v podobě kontaktního formuláře. Nezapomeňte k formuláři přidat informaci, s jakým minimálním časovým předstihem je nutné rezervaci přes web provést. O schválení rezervace hosta informujte e-mailem.

Café Ark - Reservation

Café Ark – Reservation

4. Novinky

Novinky jsou důkazem toho, že to v kavárně žije. Informujte návštěvníky webu o zajímavých událostech, nových položkách v menu i věcech, které chystáte. V rámci novinek lze provozovat také blog. Právě ten se může stát důvodem, aby lidé navštěvovali váš web opakovaně. Stejně tak hraje důležitou roli v obsahovém marketingu. Co takový blog pro milovníky kvalitní kávy?

Café Ark - Blog

Café Ark – Blog

5. Přihlášení k newsletteru

Se zákazníky chcete zůstat v kontaktu. E-mail je k tomu ideální. Dejte návštěvníkům webu důvod, aby se přihlásili k odběru vašich novinek. Ujistěte je, že budou o všem vědět jako první. Informujte je o výhodných akcích. Budování e-mailové databáze není otázkou několika dní, ale sílu e-mailu jako komunikačního kanálu určitě nepodceňujte.

Café Ark - Newsletter

Café Ark – Newsletter

6. Kontakty a otevírací doba

Kontaktní stránka zobrazí návštěvníkovi přesnou adresu (nejlépe rovnou s vloženou Google mapou), telefon, e-mail a v neposlední řadě také otevírací dobu. Nezapomeňte na webu informovat o změnách otevírací doby s předstihem.

Café Ark - Contact

Café Ark – Contact

7. Odkazy na sociální sítě

Již jednou zmíněné sociální sítě jsou pro vás dalším komunikačním kanálem. Neváhejte na ně odkázat přímo z webu. Udělejte z návštěvníků fanoušky! Šikovným řešením je umístění nepřehlédnutelných ikon do patičky stránky.

Café Ark - Social icons

Café Ark – Social icons

Vyberte si profesionální WordPress šablonu

Víte, proč web potřebujete a co by na něm nemělo chybět. Dalším krokem je tak výběr profesionální WordPress šablony, která vám tvorbu webu kavárny výrazně usnadní. V ideálním případě by měla mít odpovídající funkce a moderní design, který si dokážete přizpůsobit. Přesně jako je tomu v případě šablony Ark. Ta dokonce nabízí předvytvořený vzhled přímo pro kavárnu. Jedním klikem tak získáte web kavárny se vším, co by na něm nemělo chybět. Po zakoupení a instalaci šablony Ark v nastavení pod položkou Demo Install vyberete Demo s názvem Cafe a kliknete na tlačítko Install Now.

Ark - Demos

Ark – Demos

Za jednu minutu máte k dispozici responzivní web, ve kterém stačí vyměnit fotografie a texty v jednotlivých stránkách a provést několik základních nastavení. Možnosti a jednoduchost přizpůsobení je dechberoucí, a proto není žádným překvapením, že šablona Ark patří k nejlépe hodnoceným šablonám na trhu.

Ark - Fresh Builder

Ark – Fresh Builder

Dokonce i pro začátečníka je editace otázkou chvilky. Jednodušší a rychlejší cesta k hotovému webu neexistuje. Pro úpravu stránek využíváte Fresh Builder. Intuitivní a nekonečně šikovný nástroj, se kterým máte pod kontrolou každý prvek na stránce.

Potřebujete individuální úpravy a další funkce? Neváhejte si nás najmout! Vytvořili jsme šablonu Ark a vytvoříme i váš web. Jsme profesionální a dokonale sehraný tým k vašim službám. Pracujeme rychle a WordPress známe skrz naskrz. Pomůžeme vám jak s maličkostmi, tak s kompletní tvorbou webu. Najměte si nás!

Od příprav ke spuštění

Vytvořit WordPress web kavárny pro vás díky zákazníky oceňované šabloně Ark nebude žádná výzva. Ba právě naopak! Ušetříte si čas, peníze i nervy.

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.