Jak na členství uživatelů ve WordPressu?

Členská sekce na webu obohacuje jeho koncept a stává se skvělým nástrojem pro distribuci prémiového obsahu. Ve skutečnosti je členství absolutně nejlepším řešením, pokud chcete rozhodovat o tom, co může a nemůže návštěvník na webu vidět. Členské sekce tak postupně zavádí velké mediální projekty, fanouškovské weby i blogy sdílející zajímavé know-how.

WordPress není pouze pro magazíny

WordPress byl mnoho let považován za redakční systém určený pouze pro osobní blogy a menší weby. Dnes však dokazuje, že na něm dokážete postavit i velmi složité projekty se specifickými funkcemi od e-shopů přes digitální tržiště až po členské weby. Vše je pouze o zvolení vhodné šablony a využívání pluginů, třebaže konkrétně prémiové členství vyžaduje ze strany tvůrce webu o něco víc nastavení a testování.

Problémy, které musíte vyřešit

Při vytváření členského webu na WordPressu je nutné uvědomit si několik věcí. Nejedná se o neřešitelné překážky, nicméně je vhodné na ně nezapomenout i přes fakt, že se pro vytvoření členství rozhodnete využít plugin.

V první řadě musíte na webu uživatelům nabídnout registraci včetně standardních funkcí, jako je zaslání zapomenutého hesla a editace údajů z registrace. V klasické instalaci WordPressu sice můžete uživatelům povolit registraci, ale to je vhodné mnohem více pro spolupracovníky.

Běžným návštěvníkům musíte připravit vzhledově atraktivní registraci přímo na front-endu, a to nejlépe s možností registrace nejen přes e-mail, ale také přes sociální sítě. To stejné platí pro editaci profilu a další uživatelské stránky. WordPress administrace zkrátka není pro návštěvníky vhodná.

Další překážkou je nedostatek uživatelských rolí. Dost možná chcete vytvořit pouze jeden typ členství, ale výhledově je vždy lepší mít WordPress připraven na další rozšíření a další uživatelské role s různými právy. Budete tak mít možnost nabídnout návštěvníkům více typů členství a více benefitů. V rámci členského webu byste měli mít dokonalou kontrolu nad tím, jaká práva uživatelé mají.

Řešením je moderní šablona a plugin

Hezký vzhled jednotlivých formulářů a možnost snadno editovat všechny důležité stránky vám do určité míry garantuje profesionální WordPress šablona, která má dostatečně pokročilý panel nastavení. Pro zjednodušení stavby stránek sáhněte po šabloně, která vám nabízí nástroj pro tvorbu stránek. Snadno si tak můžete přesouvat jednotlivé prvky na stránce včetně formulářů, textů a dalších elementů.

Mezi dva nejoblíbenější pluginy pro tvorbu členského webu na WordPressu patří Ultimate Membership Pro a Paid Membership Pro. Při výběru šablony a stavění webu si vždy zkontrolujte, zda-li šablona plugin pro členství podporuje. V případě šablony Ark nemusíte mít obavy. Ta je se zmíněnými pluginy zcela kompatibilní a umožňuje vám tak rozběhnout členský web bez větších obtíží.

A jaký plugin doporučit? To nelze snadno říct, protože finální verdikt záleží na individuálních požadavcích tvůrce webu. Každý ze členských pluginů má nějaké silné a slabé stránky. V případě, že chcete mít členství placené, by pro vás jedním z hlavních ukazatelů měly být podporované platební systémy a brány. Stejně tak nezapomínejte na práci s uzamčeným obsahem a SEO.

Nápady na členské weby na WordPressu

O členství můžete rozšířit celou řadu různých webů. Zdrojem inspirace se vám stane přehled předvytvořených stránek v rámci šablony Ark. Po zakoupení a instalaci šablony Ark v nastavení pod položkou Demo Install vyberete Demo a kliknete na tlačítko Install Now. Každé demo můžete o členství rozšířit a nabídnout tak návštěvníkům a klientům něco dalšího.

  • Na firemním blogu zpřístupníte registrovaným uživatelům zajímavé a hodnotné články.
  • Na webu posilovny zpřístupníte členům sekci se cviky, rezervačním systémem a slevovými akcemi.
  • Na webu se skupinovými kurzy se mohou registrovaní uživatelé přihlašovat na kurzy a stahovat si k nim podklady.
CTA tlačítko na úvodní straně

CTA tlačítko na úvodní straně

Členství uživatelů na WordPressu zvládnete

S výše zmíněnými radami, profesionální šablonou a pluginem zvládnete vytvořit členství uživatelů na WordPressu až překvapivě rychle. A v případě dotazů či požadavků na jiné funkce, které chcete do šablony implementovat, nás neváhejte kontaktovat. Jsme zkušený a připravený tým WordPress specialistů k vašim službám.

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.