Co jste vždy chtěli vědět o e-shopu na WordPressu?

WordPress již dávno není pouze redakčním systémem pro blog. Prostřednictvím pokročilých šablon a pluginů na něm můžete vytvořit webovou stránku s množstvím dalších funkcí od členství uživatelů přes online tržiště až po klasický e-shop, jak ho znáte. Chcete-li si založit vlastní e-shop, musíte se většinou již na začátku rozhodnout, jaké řešení zvolíte. Zcela nejnákladnější a časově nejnáročnější je vývoj vlastního řešení. My v tomto článku budeme vycházet z předpokladu, že jste se rozhodli (případně vážně uvažujete) jít schůdnější a nejméně nákladnou cestou hotových aplikací, a to konkrétně těch určených pro WordPress.

Lze na WordPressu postavit moderní e-shop?

Ano! Světe div se, ale mnoho tvůrců webů a úspěšných online podnikatelů nedá na e-shop na WordPressu dopustit. Vysvětlení je jednoduché. Provozování e-shopu dnes nebývá pouze o vystavení produktů, ale také o obsahovém marketingu a budování brandu. A systém WordPress je k publikaci obsahu, vedení blogu, provázání se sociálními sítěmi a snadné správě ze strany běžných uživatelů naprosto perfektní. Ti, co se rozhodli e-shop postavit na WordPressu, si mohou užívat přehledné administrace, ohromného množství pluginů a šablon. Takto široké možnosti u žádného krabicového řešení nenajdete.

Bude zvládat i pokročilé funkce?

E-shop na WordPressu dokáže zvládat všechny pokročilé funkce včetně napojení na dodavatele, expediční společnosti či platební brány. Vše záleží pouze na tom, jaké řešení se rozhodnete vybrat. Počítejte však již předem s tím, že pokročilé funkce bývají k dostání jako samostatné pluginy. Ty bývají většinou placené. Jejich cena je však výrazně nižší než cena vývojáře, který by vám měl vše vytvořit zcela od nuly. Na WooCommerce dokážete napojit PayPal, Stripe, Zapier, UPS, Amazon’s Fullfillment a celou řadu dalších služeb.

Jaké řešení je nejoblíbenější?

Bez diskuze je nejoblíbenějším e-commerce řešením WooCommerce. Přes 31 milionů stažení a 28% zastoupení na trhu je toho důkazem. Mezi jeho největší výhody patří cena. V základní verzi je zcela zdarma. Další silnou stránkou WooCommerce je pokročilá analytika, relativně vysoká bezpečnost díky neustálému vývoji nových verzí a možnosti přizpůsobení. Množství kvalitních doplňků a rozšíření lze počítat na stovky.

Mezi největší nedostatky patří složitější nastavení a ovládání. Jinými slovy může méně zkušeným uživatelům WordPressu chvíli trvat, než se zorientují. Celá logika ovládání vychází z WordPressu a plugin je integrován tak, aby využíval části administrace, nicméně po jeho instalaci si vše musíte nastavit ve vlastní režii. To může být do určité míry výhodou, avšak počítejte s tím, že seznamování s WooCommerce vám zabere nějaký čas.

Jak bude e-shop vypadat?

Vzhled e-shopu včetně formulářů v případě WooCommerce ovlivňuje samotná šablona. Její výběr byste tak neměli podcenit. Ve specifikaci šablony byste se měli dočíst, že WooCommerce podporuje a má pro něj připravený vzhled. Tuto informaci najdete také u oceňované šablony Ark, kterou pro vás vyvíjíme s cílem nabídnout vám ultimátní zážitek a bezkonkurenční vlastnosti.

Food store

Food store

Naše šablona Ark podporuje WooCommerce a vy máte možnost se podívat na ukázku v podobě internerového obchodu se zdravou výživou. Toto demo prezentuje všechny důležité součásti e-shopu od výběru produktů přes nákupní košík až po platbu. Chcete si takový obchod také spustit? Po zakoupení a instalaci šablony Ark v nastavení pod položkou Demo Install vyberete Demo s názvem Food Shop a kliknete na tlačítko Install Now. Následně nainstalujete všechny požadované pluginy a ihned můžete začít na e-shopu pracovat.

Ark - Demos

Ark – Demos

Vstupte do světa elektronické komerce

Obavy z vybudování e-shopu na WordPressu nezřídka pramení z dřívějších dob, kdy WooCommerce nenabízil mnoho funkcí. Doba se však mění, podpora komunity je obrovská a WooCommerce v kombinaci s profesionální WordPress šablonou je pevným základem pro každého, kdo chce spustit e-shop rychle a s minimálními výdaji.

Copyright © 2020 FRESHFACE, s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů

x

Abychom Vám mohli nabídnout maximální užitek z našich stránek, využíváme technologie cookies. Toto využití můžete odsouhlasit kliknutím na tlačíko Souhlasím níže. Více informací.